Inżynier Jakości

Numer stanowiska:  10706
Grupa:  Cosma International
Oddział:  Cosma Casting Poland
Rodzaj stanowiska:  Umowa na czas określony
Miejscowość:

Kedzierzyn-Kozle, PL

Opis grupy

Cosma dostarcza klientom na całym świecie wszechstronną ofertę rozwiązań do nadwozi i podwozi oraz rozwiązania inżynieryjne. Dzięki naszej zaawansowanej technologii mechanicznej, wyjątkowym zdolnościom w zakresie obróbki oraz specjalistycznej wiedzy o różnych procesach produkcyjnych od lat dostarczamy na rynek wyroby lekkie i innowacyjne.

Kluczowe obowiązki
  • Aktywny udział w analizie wymagań jakościowych dla nowo oferowanych projektów, dostarczanie wkładu do analizy ryzyka i szans,
  • Nadzór nad zapewnieniem i kontrolą jakości podległych procesów i produktów, przez systemowe podejście do standardów wykonywania pracy oraz instrukcji i procedur,
  • Bezpośredni i proaktywny kontakt z Klientem w tematach jakościowych,
  • Nadzór nad postępowaniem po-reklamacyjnym w ramach przynależnych grup produktów,
  • Przeprowadzanie audytów produktu i procesu,
  • Przeprowadzanie audytów drugiej strony,
  • Nadzór nad rekwalifikacją produktów i komponentów,
  • Analiza i raportowanie wyników i trendów jakości,
  • Aktywny udział we wdrażaniu narzędzi Lean Manufacturing i ciągłym doskonaleniu procesów,
  • Aktywny udział w procesie planowania jakości (APQP)
  • Aktywny udział w tworzeniu planów kontroli, procedur i instrukcji,
  • Nadzór nad procesem dopuszczeń i zwalnianiem metod przeróbek (rework),
  • Nadzór nad charakterystykami specjalnymi i bezpieczeństwa produktu,
  • Monitorowanie i obsługa portali Klientów w zakresie zarządzania jakością,
Kluczowe kwalifikacje/wymagania
  • Wykształcenie wyższe techniczne,
  • Przynajmniej 4 letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku zdobyte w firmach branży motoryzacyjnej.
  • Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacji i współpracy w celu osiągania konsensusu w jasny, ale dyplomatyczny sposób,
  • Dobre rozumienie aspektu wizualizacji danych w celu budowania wiedzy na temat problemów w łatwy do zrozumienia sposób,
  • Analityczne myślenie, dobre umiejętności znajdowania faktów i ich analizy w celu formułowania wniosków,
  • Dobra organizacja pracy w celu wyznaczania priorytetów i terminowego dostarczania efektów,
  • Umiejętność kwestionowania obecnego stanu rzeczy i proponowania usprawnień,
  • Znajomość zagadnień/ doświadczenie z zakresu IATF 16949,
  • Dobra znajomość rysunku technicznego, w celu identyfikacji wymagań jakościowych,
  • Bardzo dobra znajomość narzędzi PPAP, FMEA, APQP, SPC, MSA, w celu sprawnej i rzeczowej komunikacji z Klientem wewnętrznym i zewnętrznym,
  • Preferowana znajomość specyficznych wymagań klientów,
  • Dobra znajomość języka angielskiego. Mile widziana znajomość języka niemieckiego.
  • Umiejętność obsługi komputera, środowiska Windows oraz MS Office, znajomość Power BI i SAP będzie dodatkowym atutem.
  • Preferowana znajomość zagadnień z zakresu VDA 6.3, VDA 6.5
Oferujemy
  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę;
  • Możliwość rozwoju zawodowego;
  • Prywatną Opiekę Medyczną;
  • Kartę Multisport w atrakcyjnej cenie;
  • Ubezpieczenie Grupowe;
  • Dodatkowe dni wolne od pracy;
  • Przyjazną atmosferę pracy jako członek doświadczonego i ambitnego zespołu;
  • Otwartość na Twoje pomysły i możliwość wdrażania własnych rozwiązań;
  • Cenimy ludzi kreatywnych, otwartych i chcących wspólnie osiągać sukces.