Kierownik ds. Jakości

Numer stanowiska:  17876
Grupa:  Cosma International
Oddział:  Cosma Casting Poland
Rodzaj stanowiska:  Stałe/regularne
Miejscowość:

Kedzierzyn-Kozle, PL

Magna

Numer stanowiska: 17876
Grupa: Cosma International
Oddział: Cosma Casting Poland
Rodzaj stanowiska: Stałe/regularne
Miejscowość: Kedzierzyn-Kozle

Opis grupy

Cosma dostarcza klientom na całym świecie wszechstronną ofertę rozwiązań do nadwozi i podwozi oraz rozwiązania inżynieryjne. Dzięki naszej zaawansowanej technologii mechanicznej, wyjątkowym zdolnościom w zakresie obróbki oraz specjalistycznej wiedzy o różnych procesach produkcyjnych od lat dostarczamy na rynek wyroby lekkie i innowacyjne.

Opis roli

Kierownik ds. Jakości jest odpowiedzialny za zarządzanie jakością w zakresie funkcjonujących w firmie procesów i produkowanych części, ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia zgodności z obowiązującymi normami wewnętrznymi i zewnętrznymi, wymaganiami prawnymi, wymaganiami korporacyjnymi Magna oraz Klientów

Kluczowe obowiązki

  • Zapewnienie skuteczności działania Systemu Zarządzania Jakością oraz zgodności z wymaganiami normy IATF 16949, wymaganiami CSR Klientów i wymaganiami korporacyjnymi Magna
  • Realizacja strategii i celów jakościowych firmy
  • Analiza kluczowych wskaźników i danych dotyczących jakości w odniesieniu do celów firmy
  • Wspieranie kierownictwa zakładu w realizacji i rozpowszechnianiu polityki jakości skoncentrowanej na osiągnięciu wyniku „zero wad” oraz budowaniu świadomości jakości wśród pracowników
  • Zapewnienie proaktywnego i bezpośredniego kontaktu z klientami i dostawcami we wszystkich sprawach związanych z jakością wyrobów
  • Udział w planowaniu jakości wyrobów, nadzór nad planami i instrukcjami kontroli
  • Nadzorowanie działań zabezpieczających oraz analizy przyczyny źródłowej w przypadku stwierdzonej niezgodności wyrobu
  • Organizowanie i nadzorowanie pracy podległego personelu

Kluczowe kwalifikacje/wymagania

  • Wykształcenie wyższe techniczne
  • Przynajmniej 3letnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania jakością lub produkcją, poparte wynikami, zdobyte w firmach produkcyjnych o charakterze produkcji seryjnej branży motoryzacyjnej
  • Doświadczenie w zarządzaniu personelem
  • Znajomość zagadnień z zakresu VDA 6.3, 6.5.
  • Znajomość specyficznych wymagań Klientów (CSR)
  • Znajomość wymagań zintegrowanego systemu zarządzania jakością wg. Normy IATF 16949:2016 oraz ISO 14001:2015
  • Bardzo dobra znajomość podręczników AIAG:  PPAP, FMEA, APQP, MSA, SPC - aktualne wydania
  • Wszechstronna wiedza na temat analizy przyczyn źródłowych i metod rozwiązywania problemów
  • Dobra znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego
  • Umiejętności organizacyjne, zdolność myślenia strategicznego

Oferujemy

  • Kluczową rolę w międzynarodowej firmie branży motoryzacyjnej.
  • Możliwość wdrażania własnych pomysłów i rozwiązań.
  • Atrakcyjne wynagrodzenie oraz dodatkowe świadczenia (prywatna opieka medyczna, karta sportowa, ubezpieczenie).

11--Quality F--Permanent/Regular