Samodzielna/y Księgowa/y

Numer stanowiska:  7174
Grupa:  Cosma International
Oddział:  Cosma Nowoczesne Technolgie
Rodzaj stanowiska:  Stałe/regularne
Miejscowość:

Kedzierzyn-Kozle, PL

Opis grupy

Cosma dostarcza klientom na całym świecie wszechstronną ofertę rozwiązań do nadwozi i podwozi oraz rozwiązania inżynieryjne. Dzięki naszej zaawansowanej technologii mechanicznej, wyjątkowym zdolnościom w zakresie obróbki oraz specjalistycznej wiedzy o różnych procesach produkcyjnych od lat dostarczamy na rynek wyroby lekkie i innowacyjne.

Kluczowe obowiązki
  • Ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych w systemie finansowo-księgowym (faktury zakupu – zagraniczne, krajowe, wyciągi bankowe, rozliczanie rozrachunków, itp.)
  • Kontrola prawidłowości dokumentacji, transakcji finansowych i zapisów księgowych.
  • Rozliczanie delegacji służbowych.
  • Znajomość zasad rozliczania podatku VAT.
  • Sporządzanie deklaracji VAT i sprawozdań GUS.
  • Tworzenie raportów oraz zestawień na potrzeby wewnętrzne firmy.
  • Współpraca z audytorami podczas badania bilansu.
  • Współpraca z urzędem skarbowym w zakresie swoich obowiązków służbowych.
Kluczowe kwalifikacje/wymagania
  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: Finanse i Rachunkowość, Ekonomia).
  • Przynajmniej 3-letnie doświadczenie na stanowisku księgowego w firmie produkcyjnej.
  • Znajomość zagadnień gospodarki magazynowej.
  • Znajomość zasad ewidencjonowania i rozliczania środków trwałych.
  • Dobra znajomość zasad rachunkowości oraz prawa podatkowego
  • Bardzo dobra znajomość obsługi komputera - znajomość programu SAP lub innych programów typu ERP, będzie dodatkowym atutem.
  • Dobra znajomość pakietu MS Office.
  • Pracowitość, samodzielność.
  • Umiejętność hierarchizowania celów i zadań.
Informacje dodatkowe

OFERUJEMY

  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę;
  • Możliwość rozwoju zawodowego;
  • Prywatną Opiekę Medyczną;
  • Kartę Multisport w atrakcyjnej cenie;
  • Ubezpieczenie Grupowe;
  • Przyjazną atmosferę pracy jako członek doświadczonego i ambitnego zespołu;
  • Otwartość na Twoje pomysły i możliwość wdrażania własnych rozwiązań;
  • Cenimy ludzi kreatywnych, otwartych i chcących wspólnie osiągać sukces.

03--Finance F--Permanent/Regular