Specjalista ds. SAP/MES

Numer stanowiska:  18781
Grupa:  Cosma International
Oddział:  Cosma Casting Poland
Rodzaj stanowiska:  Stałe/regularne
Miejscowość:

Kedzierzyn-Kozle, PL

Magna

Opis grupy

Cosma dostarcza klientom na całym świecie wszechstronną ofertę rozwiązań do nadwozi i podwozi oraz rozwiązania inżynieryjne. Dzięki naszej zaawansowanej technologii mechanicznej, wyjątkowym zdolnościom w zakresie obróbki oraz specjalistycznej wiedzy o różnych procesach produkcyjnych od lat dostarczamy na rynek wyroby lekkie i innowacyjne.

Kluczowe obowiązki

  • Analiza problemów i potrzeb biznesowych firmy
  • Nadzór w zakresie rozwiązywania problemów systemu MES oraz SAP
  • Projektowanie rozwiązań informatycznych (oprogramowanie oraz infrastruktura hardware) zgodnie z potrzebami i wymaganiami biznesu
  • Nadzorowanie i wprowadzanie zmian w systemach MES oraz SAP zgodnie z obowiązującymi procedurami
  • Identyfikacja kosztów oraz czasu potrzebnego na wdrożenie projektu/zmiany
  • Wsparcie kierownika projektu w prowadzonych projektach, nadzór na dokumentacją SAP, testami, analizą i wdrożeniem oraz bieżącym działaniem systemu
  • Zarządzanie użytkownikami i uprawnieniami w systemach MES i SAP
  • Zapewnienie pierwszej linii wsparcia dla użytkowników systemu MES oraz SAP
  • Opracowywanie i nadzorowanie dokumentacji wdrożeniowej

Kluczowe kwalifikacje/wymagania

  • Wykształcenie wyższe techniczne
  • Co najmniej dwuletnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej
    z branży motoryzacyjnej
  • Znajomość podstawowych funkcjonalności zarzadzania użytkownikami w systemie SAP w zakresie modułów finansowego i logistycznego (FI, CO, MM, SD, PP)
  • Znajomość podstawowych funkcjonalności zarządzania użytkownikami w systemie MES
  • Znajomość wymagań prawnych wynikających z SOX
  • Umiejętności komunikacyjne
  • Podstawowa znajomość oprogramowania pakietu MS Office
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego
  • Znajomość metodologii wdrażania projektów
  • Dyspozycyjność w zakresie zagranicznych podróży służbowych

Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Prywatną Opiekę Medyczną
  • Kartę Multisport w atrakcyjnej cenie
  • Ubezpieczenie Grupowe
  • Dodatkowe, płatne dni wolne
  • Przyjazną atmosferę pracy jako członek doświadczonego i ambitnego zespołu
  • Otwartość na Twoje pomysły i możliwość wdrażania własnych rozwiązań
  • Cenimy ludzi kreatywnych, otwartych i chcących wspólnie osiągać sukces